Co warto wiedzieć o swoich zębach przed wizytą u stomatologa - Dentyści

Dentysta Zabrze

Klinika a gabinet dentystyczny

Nie każdy gabinet dentystyczny może zająć się poważnymi przypadkami uszkodzenia zębów oraz szczęki. Do pewnych procedur musimy udać się do kliniki dentystycznej, bo tylko tam maja odpowiedni sprzęt oraz właściwych specjalistów. Mowa tuta

Co warto wiedzieć o swoich zębach przed wizytą u stomatologa - Dentyści Dentysta Zabrze
j o chirurgach szczękowo-twarzowych, którzy muszą być przy zabiegach takich jak operacyjne usuwanie ósemek.

Ważne jest też aby klinika miała RTG na miejscu, żeby nie wozić pacjenta po to aby wykonać zdjęcie rentgenowskie zębów. Niestety takie klinki często liczą sobie dużo drożej za mniej skomplikowane zabiegi takie jak wypełnianie,a le rekompensują to jakością usług oraz możliwością zajęcia się poważnymi przypadkami.


Definicja chirurgii szczękowej

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szcz%C4%99kowo-twarzowa


Co to jest protetyka

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna